Harry Potter -uutisia pitkästä aikaa! Seuraavan kirjan nimi tulee CNN:n mukaan olemaan “Harry Potter and the Half Blood Prince” eli vapaasti suomennettuna “Harry Potter ja puoliverinen prinssi”. Mitä sekin sitten tarkoittaa? Ainakaan kyseinen prinssi ei ole Harry eikä Voldemort, kertoo Potter-kirjailija J.K. Rowling. Julkaisupäivästä ei tätä kirjoitettaessa ole vielä mitään tietoa… Ja tämähän on sitten sarjan toiseksi viimeinen kirja, eli loppu jo häämöttää.
tuliko sininen nimi…? :'(
jeejee :'( mä vaan höpötän täällä yksin… :'( kohta mun kaveri tulee meille yökylään :'( jee :'(
Et sä täällä yksin höpötä…
Myrtti mainitsi tuolla aikaisemmin että”meiltä kyllä taidetaan kysellä tätä juttua vielä monesti”. Niin nyt mä kysyn… Mitä venäläiset on nyt tehny?
Here i am! :D Oljo, ne on tehnyt vääryyttä meitä viattomia kohtaan. Ellu, :'( Itketään taas vaihteeks. :'(
Kyllä, venäläiset eivät olen venäläisiä, mutta heidän salaliittonsa on saanut venäläisten nimen. Venäläiset (ei ne oikeat) tunnistaa reumasta sormissa. xD
hmmmm… öööh,.,,,
hmmmm-mmm-hmm-hmm
Princees, älä paljasta kaikkia hankkimiamme tietoja epäillystä!
AARGHH onks teil epäiltyjäki??
*kipin kapin sormien reumatismihoitoon*
Kyllä, meillä on kaksi epäiltyä..
o-ou.. epäiltyjä… *vilkuilee epäluuloisena toisia syrjäkarein*
Tiedän!! Olemme saanet hänet kiikkiin!!
eéeeeiih paljastuin apua apuapapapapupappdauaa… *tilaa taksin ja luikkii nolona tiehensä*
Sinne meni epäilty. (xD)
Aivan, aivan.. xD
Oooh, meillä on jo kasassa aikamoiset jutut.. joulupukki liittyy niihin olennaisesti.
Princess, onko raportti pian valmis?
*naur* Teil on hauskat jutut *naur* xD Ja miks princess meni takasi pihalle? Se olis saanu olla sisälläki.. :D *naur*
:D Mut älä jää sinne asumaan :P