Kuudes Potter

Harry Potter -uutisia pitkästä aikaa! Seuraavan kirjan nimi tulee CNN:n mukaan olemaan “Harry Potter and the Half Blood Prince” eli vapaasti suomennettuna “Harry Potter ja puoliverinen prinssi”. Mitä sekin sitten tarkoittaa? Ainakaan kyseinen prinssi ei ole Harry eikä Voldemort, kertoo Potter-kirjailija J.K. Rowling. Julkaisupäivästä ei tätä kirjoitettaessa ole vielä mitään tietoa… Ja tämähän on sitten sarjan toiseksi viimeinen kirja, eli loppu jo häämöttää.

19,504 thoughts on “Kuudes Potter

  1. höm.. hyvä kysymys.. empä oo järin miettiny.. no odotum suojeliusta ei tarvis, ei oo ankeuttajii… jaa jaa.. ehkä kutsuntaloitsu.. tääl ei tarvi sitä karkotaseet-iäkää.. ku tuskin kukaa hyökkää kimppuu..

  2. se tuli 7 kertaa!!!!!!!!eeeeeeeeeeeiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. NII ja sit luudalla lentämisen taito ois kans siistii… :DDD

  4. lepakonräkäherja?!! Olis kiva.. xD Tai löllösääri-juttu xD mä muistelin eka et : läpäkönlekaherja xD

  5. eeeeeeeeiiiiiiiiiiiiii*säntää pois ja tulee HETI TAKAISIN*

  6. mitä ei?? lepakonräkäherja?? xD Entä minkä taikaeläimen te mieluiten ottasitte? Mä haiskun tai ykssarvisen tai hevoskotkan xD Ja mikä olis teijän lempiaine tylypahkas??

  7. lemppariaine ois… pimeyden voimilta suojautuminen… tai joku jossa sais taikoo kunnolla… ja eläimeksi mä ottasin pöllön tai yksisarvisen… :DDD

  8. tai pimeydenvoimiltasuojautuminen, se kuulostaa hauskalta niis kirjois..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *