Harry Potter -uutisia pitkästä aikaa! Seuraavan kirjan nimi tulee CNN:n mukaan olemaan “Harry Potter and the Half Blood Prince” eli vapaasti suomennettuna “Harry Potter ja puoliverinen prinssi”. Mitä sekin sitten tarkoittaa? Ainakaan kyseinen prinssi ei ole Harry eikä Voldemort, kertoo Potter-kirjailija J.K. Rowling. Julkaisupäivästä ei tätä kirjoitettaessa ole vielä mitään tietoa… Ja tämähän on sitten sarjan toiseksi viimeinen kirja, eli loppu jo häämöttää.
Mul ei oo enää lemmikkei. Mutta kissat on lähellä sydäntä, niitä on ollu mulla jo 4. :)
Mulla on kisuliini, pisuliini.. xD (Nyt mä kyl lähen, ennen kun nolaan itteni totaalisesti…) *Lähtee* Ai nii, vois sammuttaa koneen..*Tulee takaisin*
mul ei oo lemmikki eläintä
kiitos Myrtti suomennoksesta! nyt ainaki tiedän mitä se tarkottaa! >D
Oho, uus käännösä *naur*: Sorry, you can only post a new comment once every 15 seconds. Slow down cowboy.
Anteeksi, et voi lähettää uuden kommentin vain 15 sekunnin välein. Hidasta vähän, lehmipoika. *naur*
=)(=
Lehmityttö..Pyh! Osaa olla tyhmä kone, ku haukkuu päin naamaa..xD xP
Sorry, you can only post a new comment once every 15 seconds. Slow down cowboy.
Argh. Ja taas: Anteeksi, voit lähettää uudn kommentin vain 15 sekunnin välein. Hidasta vähän lehmipoika! xD Pikkusen pieleen..
*kohauttaa olkiaan*
(ennen en tienny) *suuttuu itselleen kun tajuaa miten huono on enkussa*
ny älä hei pelleile, kone! varmana ne 15 sekkaa on jo menny!
Lehmityttö?? UUPPS.. sanoinko mä lehmityttö?? Nyt kyl mä häippäsen..*Häippäsee*
Juup… ihan outoo, vaikka lähettäin kahen sekunnin välein, niin aina se väittää jotain 15 sekunnista. *räpäyttää silmiään*
tää on siis aivan seko kone! ja aivan ä-lyt-tö-män HIDAS!
Lauri Tähkä.:)
mie lähen. moikka!
Lauri mikä? Taas mä nolasin itteni..*Häippäsee*
Mojjo..=)
Kahen sekunni..? *naur* siis kahen minuutin.
Sorry, you can only post a new comment once every 15 seconds. Slow down cowboy. Argh. >_
__________
__________ –)
Lauri Tähkä? Oon kuullu sn nimen ennenkin. *miettii*