Kuudes Potter

Harry Potter -uutisia pitkästä aikaa! Seuraavan kirjan nimi tulee CNN:n mukaan olemaan “Harry Potter and the Half Blood Prince” eli vapaasti suomennettuna “Harry Potter ja puoliverinen prinssi”. Mitä sekin sitten tarkoittaa? Ainakaan kyseinen prinssi ei ole Harry eikä Voldemort, kertoo Potter-kirjailija J.K. Rowling. Julkaisupäivästä ei tätä kirjoitettaessa ole vielä mitään tietoa… Ja tämähän on sitten sarjan toiseksi viimeinen kirja, eli loppu jo häämöttää.

19,504 thoughts on “Kuudes Potter

  1. Eih… taas kaheksan tuntia autossa. Tylsääää… ja huomenna vielä kouluun. Help me! O__O *yrittää pysyä pokkana, mutta räjähtää itkuun* Hitto.

  2. Voi pientä myrtti parkaa…mut ehkä sä kestät jos oikeen pinnistelet o_O

  3. ginny, ehkä selviän. Ehkä en.. *naur* Oon ainakin alkumatkasta selvinny, oon nimittäin tälläkin hetkellä autossa. *huokaisee* Kotona odottaa läksypino (äiti ei tiedä tästä mitään *wirn*) ja nekin pitäs (ai pitäs vai..?) tehä, vaikka ollaan vasta joskus seittemältä kotona ja heti alkaa muutama ohjelma jotka mun on AIVAN pakko kattoa. *naur*

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *