Kuudes Potter

Harry Potter -uutisia pitkästä aikaa! Seuraavan kirjan nimi tulee CNN:n mukaan olemaan “Harry Potter and the Half Blood Prince” eli vapaasti suomennettuna “Harry Potter ja puoliverinen prinssi”. Mitä sekin sitten tarkoittaa? Ainakaan kyseinen prinssi ei ole Harry eikä Voldemort, kertoo Potter-kirjailija J.K. Rowling. Julkaisupäivästä ei tätä kirjoitettaessa ole vielä mitään tietoa… Ja tämähän on sitten sarjan toiseksi viimeinen kirja, eli loppu jo häämöttää.

19,504 thoughts on “Kuudes Potter

  1. Elina, lue vähän taaksepäin niin huomaat et joku on jo kysyny ikiä ja siinä alla taitaa olla monelta vastaus… Tosin mun vastaus on nyt muuttunu koska täytin 14! ihanaaa! hyvästi 13 vuotiaana rääpäleenä olo… :)

  2. Onnee Jenni!!!! Mäkin oon 14. Ja la-aamuna lähen riparille ja sit meen tanskaa vuodeks…… ;(((( Hyvästi ihana kotimaa ja frendit! ;(((((

    Niin ja pyytelen edelleen et voiskos joku ihanainen kertoo menneistä… JaBiide oot ihana kun olisit kertonnu….. :)

  3. Olen sellainen laiskimus, etten jaksanut lukea mitä te olette kirjoitelleet. Voin vain rupatella tyynesti omia höpinöitäni(pitäisikö minun sittenkin lukea!?). Asiasta toiseen: Puoliverinen prinssi on todennäköisesti joku uusi henkilö, koska lehdistöhän arvaisi varmaan heti kuka tuttu hahmo prinssi olisi. Tajusitteko? Itse en sepostuksistani aina hirveästi ymmärrä, olisikohan yöunien paikka. =)
    Tiedättekö semmosta paikkaa kuin Tuuri? Vesa Keskisellä on siellä se Suomen suurin kyläkauppa. Asun aikalailla sen kaupan lähellä.

    Hei hei, hyvät unet kaikille! Katon kyllä yhen uuden leffan nyt, mutta eihän teistä tiedä!

  4. Moi mä aattelin et kun Row on sanonu et noil entisin kirjoil on merkitystä tulevissa kirjoissa niin et voiskohan se Arthurin auto joteskii liittyy tulevaisuutee…….Ja sit sitä et jokaseen “lopputaistoon” on vaikuttannu enemmän tai vähemmän joku taika eläin……et mikäköhän nyt….. :)

    Ja ewe muuten et oo ainoo laiska xP

  5. ewe: mä tiedän sen paikan. Oon käynyt siä usein. Vähän huippua muuten, kun Princen takakansiteksti on jo tiedossa!!!=)))))

  6. Kun meet googleen, napsautat vain suomenkielisiä sivuja, laitat hakusanaksi ‘harry potter’ ja sitten eka linkki, niin siitä kun vähän selaat alaspäin niin löydät iitä kertovan jutun ja sit vaan maalaat tekstin.

  7. mä alan olla jo ihan hysteerinen siis huomenna se tulee mitä olemme odottaneet niin pitkään ajatella huomenna………..en kyllä tiedä miks hypin seinille kun en mä ees osta sitä enkun kielistä mut kaise kuuluu asiaan olla hermona teidänkin puolesta ketkä ostatte se …nyt mä puhun ja kirjottelen ihan sekavia paras rueta vähä rauhottuu

  8. Niinpä… Mut en mä sitä osta… Ja muistakaa te jotka luette sen enkkuna,nii ette sit kerro mitää siitä!

  9. Mä tein äsken sellasii testei jossai,et mikä oisin Harry Potterin henkilöistä, missä tuvassa oisin,oisinko huispauksessa etsijä,jahtaaja… ja mikä eläin mulla ois.No, Harry Potter -henkilöistä mä oisin Dumbledore.Oisin Rohkelikossa.Huispauksessa oisin pitäjä ja mulla ois kissa.

  10. Black!!Aaaarggghhh!Taas sit häivyit!Senkin inhottava limainen – – joku… Ihan sama,häivyn mäki sit.

  11. niin mikä??? epänormaali,hörhö…..;) millä sivuilla sä kävit biitsinen noita testejä tekemässä voisin nimittäin mäkin kattoo että mikä olen tässä odotellessa kutos kirjaa

  12. biide mä löysin ne sivut ja mä olisin harry potter henkilöistä remus.olisin myös rohkelikossa.huispauksessa olisin jahtaaja ja mun lemmikki ois kissa. hehee

  13. Hyvä, että täälä on muitakin laiskoja! Melkein hyppäsin ilmaan, kun luin Ginnyn tekstiä, mutta en jaksanut. Laiskimus, mikä laiskimus.

    Veelanen: Koska viimeksi kävit Keskisellä? Mä noin viikko sitten. Missä muuten asuitkaan(saanko kysyä?)?

    Minä edelleen laiskana tyyppinä kysyn: Tuleeko Potter huomenna Enkun kielisenä?=) Vai?

    Onko teillä siskoja tai veljiä? Mulla on kaksi isosiskoa.

    Ps.Leffassa ei eilen ääni toiminut, vaikka minä ja siskoni yritettiiin säädellä ja potkia vempelettä (&¤%#”%!%)!

    Hyvää yötä,tehän voitte olla päikkäreillä!

  14. ewe:kyllä enkun kielinen potter tulee tosiaan huomenna!!!:) mulla ei ole siskoja eikä veljiä olen tällanen yksinäinen susi …….ihmissusi ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *