Kuudes Potter

Harry Potter -uutisia pitkästä aikaa! Seuraavan kirjan nimi tulee CNN:n mukaan olemaan “Harry Potter and the Half Blood Prince” eli vapaasti suomennettuna “Harry Potter ja puoliverinen prinssi”. Mitä sekin sitten tarkoittaa? Ainakaan kyseinen prinssi ei ole Harry eikä Voldemort, kertoo Potter-kirjailija J.K. Rowling. Julkaisupäivästä ei tätä kirjoitettaessa ole vielä mitään tietoa… Ja tämähän on sitten sarjan toiseksi viimeinen kirja, eli loppu jo häämöttää.

19,504 thoughts on “Kuudes Potter

  1. no,nähtävästi muilla on elämä.*katsoo kaihoti ikkunasta ulos*

  2. moe… xD hyvä, riidat on kai sovittu :D ainaki lavenderin osalta. joo koitetaan parantaa tän paikan tasoo :D

    mä luin ekan potterin joksus kolmosel… kuinkakohan vanha mä sit olin… öö.. oonpas mä viisas xD … 10 kait.tiesin kyl pottereista jo ennemmin vähän, mut pelkäsin et ne olis pelottavii kirjoi… xD mut ei ne ollukaan :D pienempänä pelkäsin vähän kaikkee… xD sit tuli se leffa ja äiti sano et voisin lukee eka kirjan sit mentäis kattoon se leffa xD pitkät selittelyt siitä miten tutustuin pottereihin xD nyt meen syömään lettuja :D

  3. on toi iha hyvä idea.se vaan,et mä en pääse ärsyttävien vanhampien takii,on turha ees kysyy lupaa.sillo ne rupeis paasaan kaikkee juopoista ja muista jokka vois käyä täällä…huoh!

    oon koko aamun päntänny saksaaa ja enkkuu.koetan keksii kaikenlaisii muistisääntöjä kute:announcement=annun sementti=kuulutus. jadeparture=parturi=lennon lähtöaika.(herjotellaan kaikkee lentokoneisiin kuuluvaa)kuulostaa varmaan ouolta, mut mun tapauksessa se toimii.

  4. onkoha mulla muuta.pitäs jatkaa sanojen harjotteluu ja yrittää päntätä amerikan järvien ja muiden luonto juttujen nimii.huoh!

  5. nyt tiiän mistä se ns.vappusota alko.meri lähetti jotain idiootti viestei ja…kurkatkaa parisataa sivuu taakse päin.

  6. luin niitä lisää.elikkäs meri esiinty sillon n.20 eri nimel(jos oon oikees).mut unohetaampa se…

  7. oon sittenki meri ja aina(toistaiseksi siis…)no vitsi vitsi!

  8. okei mä vaan nyt kokeilem miten mä mun nimen kirjotan et älkää ihmetelkö

  9. moi harry potter on maailman paras kirja voi kumpase ei lopuis

  10. voi hyvät hyönteiset, nyt tää netti taas sekoo silleen, et se ei aukee normaalisti, vaan mun täytyy klikata jotain “suorita nimellä” juttua, niin sitten toimii. Tarkoittaa siis sitä että mun suosikit ei oo tallessa, elikkäs joudun hienosti googlettaa itteni finiin ja tänne ::// Että mä v-i-h-a-a-n tietokoneita!!! En tajuu et miks internet ikkuna ei aukee, ku siis netti toimii, kukerran mun meseki toimii, mut netti ikkuna ei aukee..murrrr..tää on niin kädestä! “#¤@!

  11. princess:mie asun täällä rovaniemellä,jote ei ois varmaan ongelmaa tulla ouluun,mut hesaan kylläki ja ei porukat kuitenkaan päästäs mua ainakaan yksin minnekkään.et silleest!

    miulla on melekein menny ääni,et kiva!kurkkuki on kipiä!koulusta en kuiteskaan voi jäähä poijes,ku jäisin mielettömästi jäläkeen, ko niina ei ossaa kuiteskaan selittäää läksyjä riittävän selekeesti.(kirijotin taasen tosi selekkeesti ja murtheella-eikös kuulostakki idiootilta)=)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *