Harry Potter -uutisia pitkästä aikaa! Seuraavan kirjan nimi tulee CNN:n mukaan olemaan “Harry Potter and the Half Blood Prince” eli vapaasti suomennettuna “Harry Potter ja puoliverinen prinssi”. Mitä sekin sitten tarkoittaa? Ainakaan kyseinen prinssi ei ole Harry eikä Voldemort, kertoo Potter-kirjailija J.K. Rowling. Julkaisupäivästä ei tätä kirjoitettaessa ole vielä mitään tietoa… Ja tämähän on sitten sarjan toiseksi viimeinen kirja, eli loppu jo häämöttää.
9_9 voi ei.. meillä oli tänään juttua anoreksiasta koulussa.. että sillon rupee laihtumaan, on ihan kalpee, alkaa huimata ja sit oksentaa ruuat ulos.. kaikki täsmää muhun, paitsi toi ruuan oksennus.. mä en koskaan syö paljoa, ehkä vähän näkerrän näkkäriä.. vittu. Mitä mä teen?! Eihän mulla voi olla lievä pulimia? Jos se pahenee? Prkl, mä häivyn.. kadun varmaan koko loppuelämäni, et lähetin tän koskaan tänne.. kamutkin on jo huolissaan musta. o.o Vittu.. ei vois pahemmin mennä.. -_-
moi!♥!♥
myrtti,ei voi tulla sekaannuksia ja mun nimi on musta,sun sininen
=þþþþþþþþ
Myrtti, nyt hae keittiöstä…omena, kaks leipää, iso lasillinen tuoremehuu ja syö ne kaikki. Mä en anna susta tulla anorektikkoo eikä mitään muutakaan vastaavaa. Yhellä mun kaverilla on bulimia ja se on jo tarpeeks kamalaa. Nyt SYÖMÄÄN!!!
hopihopi
♥♥♥♥♥♥♥
mä meen tänään:t.t.ö k.r.o.n
.y.y. .e.h.
Mur Myr (murjottava myrtti siis xD) mul sama juttu =/
Noniin, Jenni kans *kickkaa persauksille kumpaakin*
Mooii!!! Se Myrtin ja dobbyn tarina oli toosii hyvä!!!
Luin sen monta kertaa… HIH
Luulisin että tuo puoliverinen prinssi on Severus Kalkaros, ja mä veikkaan että se tappaa Dumbledoren kirjan lopussa.
ohhoh, oikeestikko?? *naur* siis, että ruikuli (sorry myrtti) tappaa dumledoren:DNo joo.. toi olis saattanu yllättääkki, jos olisin saanu tietää pari kk sitte ja vahvistukseksi, siinä tosiaan käy sillee…. :D Myrtti, mee syömää makkaraa :D Ja katokki, että syöt sitä *asentaa teleskooppia* ;D
moi vaan kaikki taas, ginny, otin sun mesen :D myrtti, hop hop syömään!!!
ja Jennuli kans!!!
niimpä!! kaikki vaan ruokapöydän ääreen :D
Myrtti,hyi sua! Juokse syömään nyt heti!(se oli käsky!) Ja yhtä kovaa kuin aropuput pinkoo!
moi!ertä hän on mahdoton
*että