Harry Potter -uutisia pitkästä aikaa! Seuraavan kirjan nimi tulee CNN:n mukaan olemaan “Harry Potter and the Half Blood Prince” eli vapaasti suomennettuna “Harry Potter ja puoliverinen prinssi”. Mitä sekin sitten tarkoittaa? Ainakaan kyseinen prinssi ei ole Harry eikä Voldemort, kertoo Potter-kirjailija J.K. Rowling. Julkaisupäivästä ei tätä kirjoitettaessa ole vielä mitään tietoa… Ja tämähän on sitten sarjan toiseksi viimeinen kirja, eli loppu jo häämöttää.
en tiiä tosta käärme systeemistä, mut basiliski on kyl paaaljo mainiompi!!! hihiiiiii luulen et nagini on ihan tavallinen käärme, vähän isokokoinen vaan… ^^
Nii.. :D Ei niil kumminkaa oo mitään hteistä, mut mulla vaan tulee mieleen Naginista Basiliski.
onhan se ainaski aika saman kuulonen nimi… ^^
mut moikka nyt mä meen pelaan potter ykkös peliini! ihQuu! hihiiii xD
no emmä tiiä ^^ :D
hiljaista on.. :D
Niin on.. :D
:D:D *naur*
Kaikki kuoli?? Ku tääl on niin hiljaista..
Mä oon kuollu jo aikaa sit.. xD
Niinpä ootki :D Oliks se muutes sillee et viiskyt vuotta kakkosesta se Myrtti kuoli.. ?? jos oli niin myrtti oot aika vanha.. :D Sellaset 50+14v = 64 v.. joko oot eläkkeellä??
kuinka kauan kotitontut elää??
Joo, ollu kauan.. xD vietän mukavia eläkepäiviä vessassani.. ^^ Siksi olen näin kypsän kuuloinen. *kröhöm..*
Emt.. :D
*nauraa*.. Kauan sua on keitetty vessanpöntös?? :D;D
Kauan.. xD
mä luulen et sä oot ylikypsä.. :D
Niin mäkin. xD
sit sä varmaan oot.. :D
Totta kai. :D