Päivä on lyöty lukkoon: uusi Harry Potter -kirja, Harry Potter and the Order of the Phoenix, ilmestyy kauppojen hyllyille lauantaina 21.6.2003. Pituudeltaan kirja tulee olemaan taas aikamoinen järkäle – kustantaja arvioi englanninkielisen kirjan pituudeksi 768 sivua – pienellä fontilla. Eli kolmanneksen pidempi kuin neljäs kirja.
Potter-faneja kutkuttanee teaseri, joka kiertää saitteja: ote uudesta kirjasta.
Dumbledore lowered his hands and surveyed Harry through his half-moon glasses.
“It is time,” he said, “for me to tell you what I should have told you five years ago, Harry. Please sit down. I am going to tell you everything.”
Suomennetun version tulosta ei arvatenkaan ole vielä tietoa, mutta luulenpa että ensi joulumarkkinoille se on tulossa.
MÄ LUHISTUN
Mitä me tehään?? Mitä meille tapahtuu? Apuaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄKKKKKKKK!!!! Me ei saada koskaan tietää mitä tapahtuu!!!! ÄÄÄÄÄÄÄäääÄÄÄÄÄÄÄÄ!!! Minä sulan!! :( :( :( :( Miten joku voi olla niin julma!!!! ääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääää!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :( :( :( :( :( (:aprillia aprillia syö silliä juo kuravettä päällle:) keh keh
pliiiiii
plöööööööö
Räjähtelevää syntymäpäivää, Fred ja George!
Weasleyn perheessä juhlitaan tänään kunnolla, sillä Fred ja George viettävät syntymäpäiväänsä. Kaksoset ovat syntyneet vuonna 1978, joten he täyttävät tänään jo 28 vuotta olettaen tietysti heidän selviävän kaikkien Potter -kirjojen tapahtumien läpi.
Onnea!
pokss
HAHHAA! APRILLIA, APRILLIA!!
=) =D =) =D =) =D
mä arvasin saman tien et se oli aprillia. =)
pyh, mä en oo keksiny mitään kivaa aprillipilaa enkä ees et kelle sen vois tehä. ku yks jäi tekemättä.
(oon paikalla joten en sano poks.)
Myrtti, toi oli parempi kysymys. =)
ootteko muute käyny vuotikses tänää? siel on kiva aprillipila. mä vähän repesin ku tajusin sen. =D tai ainaki mä olettaisin sen olevan aprillia.
HYVÄÄ APRILLIPÄIVÄÄ!
moi oon uus täällä.. xD mäki keksin eilen valmiiks vaikka kuinka paljo kivoi aprillipiloi, ku mun piti mennä yöks mun kaverille, mut se tuliki kipeeks ja ny ei oo ketään jota vois huijata… :(
Finis oli parempi pila.. xD
Siis parempi ku vuotikses. :D
siel oli kai siirretty osastojen (?) paikkoja? menin liian myöhään kattoon, kaikki oli jo ennallaan. vaikka siin kyl lukiki viel et tähtitorni ja kielletty metsä poistetaan.
häivyn, POKS.
no hyi että mä jo säikähin et se juttu tuolla oli totta!!!!!!! mää sain hepulin!!! xO pyörryn…
POKS
Finissä oli poistettu Kielletty metsä ja Tähtitori mukamas.. ku Row on kuulema sanonu, et NC-17 tasoset ficit on pahasta.. xD Tai jotenkin tollee. :D
Kaikki oli ihan et, iiik.. ku kaikkien mielestä ne on parhaimmat osastot.. NC-17 slash rulez.. xD
^^Poks^^
juu, jotain sellasta siel luki.
Mä en käyny siel eilen… siis finis xD en kyl käykkään siel niin kovin usein… ^^