Harry Potter tulee

Päivä on lyöty lukkoon: uusi Harry Potter -kirja, Harry Potter and the Order of the Phoenix, ilmestyy kauppojen hyllyille lauantaina 21.6.2003. Pituudeltaan kirja tulee olemaan taas aikamoinen järkäle – kustantaja arvioi englanninkielisen kirjan pituudeksi 768 sivua – pienellä fontilla. Eli kolmanneksen pidempi kuin neljäs kirja.

Potter-faneja kutkuttanee teaseri, joka kiertää saitteja: ote uudesta kirjasta.

Dumbledore lowered his hands and surveyed Harry through his half-moon glasses.

“It is time,” he said, “for me to tell you what I should have told you five years ago, Harry. Please sit down. I am going to tell you everything.”

Suomennetun version tulosta ei arvatenkaan ole vielä tietoa, mutta luulenpa että ensi joulumarkkinoille se on tulossa.

4,953 thoughts on “Harry Potter tulee

  1. Uh, Tumpin nimi muuttu yhtä seoksi kuin se itte.

    *pyörtyy*

    *virkoaa muistaessaan sijaisuutensa*

  2. Niin on niin on ärsyttävää kyllä joo aivan näin on tää sijainenkin alkaa seota ja ehkä pyörtyy kohta ja sitten mä itsessäni tulen ehkä takaisin joo moi.

  3. Mitä missä en mä vaan oo huomannu!

  4. Ei oo, tää viikko on vielä koulua… ja kokeita.

  5. Tulin takaisin….kävin muutaman päivän hermoromahdus-kurssin. Nyt jaksan taas hetken teidän typeriä juttuja. Mullakin on vasta ensviikolla syysloma.

  6. Hoo, Tumppi palas xD

    Mullaki on syysloma vasta öö.. niinku tän viikon torstaina tai jotenki sillee xD

  7. Luna, onko sulla vaan torstai ja perjantai + viikonloppu?

  8. Hahaa, meillä on koko seuraava viikko! Lällällläää! :-) Ihana hymiö.

  9. meilläkin on koko seuraava viikko…!!! :=) tuo on vielä ihanempi hymiö ;>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *