Pinserin lukijakilpailu

Kirjoittaja Sami, 20.6.2002

Lompakkoa siivotessa löytyi lappu, jonka olin jo ehtinyt unohtaa. Jokunen viikko sitten yrittäessäni vuokrata Harry Potter -leffaa pääsin ensimmäistä kertaa todistamaan Makuunin 15 minuutin takuun toimivuutta (”elokuva löytyy hyllystä 15 minuutissa, tai saat vuokrauksen ilmaiseksi”). Vuokraamosta ei löytynyt yhtään Potteria DVD:llä, joten sain ilmaiseen vuokraukseen oikeuttavan kupongin. Sattuneesta syystä ostin sittemmin ko. levyn itselleni, joten kuponki on nyt ylimääräinen. On siis aika julistaa Pinserin palkintokilpailu, voittona Harry Potter DVD -vuokraus.

Arvonta suoritetaan tänään torstaina kaikkien tähän juttuun kommentin lähettäneiden kesken.

Pääpalkinto: Ilmaiseen Harry Potter DVD-levyn vuokraukseen oikeuttava kuponki. Voimassa Satakunnankadun Makuunissa Tampereella, 22.6.2002 asti. Palkinnon arvonta suoritetaan tänään torstaina klo 14 ja voiton voi lunastaa henkilökohtaisesti Tampereen Finlaysoninkadulta torstaina ennen kello viittä. Voittoa ei postiteta.

Tiukka aikataulu siis, mutta osallistukaa nyt joku, ettei kuponki mene ihan hukkaan ;-)

Jos yhtään osallistujaa ei ilmaannu, otetaan myös vinkkejä vastaan miten ko. kupongista saisi aikaan mahdollisimman paljon iloa. Sinitarralla Makuunin ulko-oveen?

Jutussa “Pinserin lukijakilpailu” on 5 kommenttia.

  1. eesau

    Lähetä se J. K. Rowlingille postitse:

    Christopher Little Literary Agency
    10 Eel Brook Studios
    125 Moore Park Road
    London
    SW6 4PS
    UK

    Toinen vaihtoehto on tietysti se, että annat sen mulle niin meen ens viikolla hakeen sen ja katson lasten kanssa…

  2. kelso

    eesau kirjoitti:
    > annat sen mulle niin meen ens viikolla hakeen
    > sen ja katson lasten kanssa…

    Mee ihan keskenäs, kun se oli voimassa vain 22.6 asti :^)

  3. samik

    No niin, eesau voitti, halusit tai et… Kiitos runsaasta osanotosta ;-)

  4. hyyppä

    Hei! Voiko tohon osotteeseen lähettää postia J.K.Rowlingille ihan muuten vaan????

  5. ewe

    tere!

Kirjoita kommentti


Tämä linkki on ansa roskapostittajille.